CZYM JEST TARG ŚNIADANIOWY

W każdy weekend ożywiamy zielone przestrzenie w różnych miastach Polski, na których, w piknikowej atmosferze, razem z rodziną, przyjaciółmi oraz bliższymi i dalszymi sąsiadami celebrujemy wspólne śniadania. Co weekend można u nas spróbować regionalnych specjałów z całej Polski, dań kuchni egzotycznych oraz szerokiej gamy autorskich potraw przygotowywanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów.

W niezobowiązującej atmosferze relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu leżymy na trawie myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.

Jedzenie

Jedzenie na Targu Śniadaniowym jest serwowane przez najlepszych lokalnych producentów i restauratorów, których sami wyszukujemy i zapraszamy. Nasi wystawcy to prawdziwi pasjonaci, którzy oferują pyszne dania do konsumpcji na miejscu oraz gotowe przetwory i produkty, które można zabrać do domu, by delektować się nimi przez resztę tygodnia.

Targ Śniadaniowy to idealne miejsce dla poszukujących kulinarnych ciekawostek. Co weekend czeka na Was kilkadziesiąt stoisk z jedzeniem. Wystawcy się zmieniają, więc za każdym razem jest trochę inaczej. Dodatkowo, organizujemy wydania tematyczne, na które zapraszamy przedstawicieli wybranych kuchni narodowych i regionalnych. Każdy znajdzie na Targu coś dla siebie.

Zabawa

Nic nas bardziej nie uszczęśliwia, niż rozpromienione twarze naszych Gości. Podczas Targu możecie pobudzić apetyt uczestnicząc w zajęciach fitness lub jogi na trawie, a Wasze dzieci mogą wybawić się na zaaranżowanym placu zabaw. Dodatkowo, co weekend przygotowujemy dla Was przeróżne warsztaty: kulinarne, ceramiczne, plastyczne... Za każdym razem coś innego.

Muzyka i jedzenie to dwie najlepsze rzeczy w życiu, jak mawiał słynny Valentino Liberace. W pełni się z nim zgadzamy i to przekonanie wcielamy w życie, urozmaicając Targ relaksującą muzyką na żywo. Targ Śniadaniowy nie byłby oczywiście sobą, gdyby nie starannie dobrane przez nas lokalizacje, dzięki którym nasza różnorodna oferta zyskuje dodatkowy wymiar.

Ludzie

Targ Śniadaniowy to coś więcej niż bazar z jedzeniem. Targ o(d)żywia lokalne społeczności w sposób wielowymiarowy. Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców, tworząc warunki do rozwoju więzi sąsiedzkich. W spontaniczny sposób budujemy kapitał społeczny na podstawowym, lokalnym poziomie.

Jeżeli jeszcze nas nie odwiedziłeś, czuj się zaproszony. Spotkasz tutaj swoich bliższych i dalszych sąsiadów. Dzięki niezobowiązującej atmosferze będziesz miał okazję poznać przy wspólnym stole tych z nich, których do tej pory znałeś tylko z widzenia. Nie zapomnij zabrać ze sobą rodziny i przyjaciół. To Wy, nasi Goście, tworzycie unikalną atmosferę Targu Śniadaniowego. Razem odmieniamy krajobraz społeczny polskich miast. Lokalnie jest fajnie!

TARG W LICZBACH

Statystycznie na Targu Śniadaniowym zawiązuje się co weekend dwanaście nowych przyjaźni, co 40 sekund ktoś wybucha śmiechem, co druga osoba mruczy przy jedzeniu i 100 procent gości wychodzi pozytywnie zainspirowanych. Badania przeprowadzili dla nas niezależni naukowcy, którzy w ramach zapłaty pobrali od Targu po kilogramie oscypków. Uprzejmie dziękujemy!

19000

zjedzonych śniadań w każdy weekend

13500

wypitych kaw w każdy weekend

445

stoisk w każdy weekend

22400

odwiedzin Gości w każdy weekend

850

wybawionych dzieci w każdy weekend

368

przeprowadzonych warsztatów od 2013 roku

334

uwędzonych rybek w każdy weekend

443

ilość zrealizowanych wydarzeń w ciągu 2 ostatnich lat (do października 2015)

Dla gości

Kiedy startuje Targ Śniadaniowy i do kiedy trwa?

Targ Śniadaniowy działa od kwietnia do września lub października – w zależności od pogody. W okresie zimowym organizujemy świąteczną wersję Targu Śniadaniowego – szczegóły i termin na bieżąco publikujemy w naszych social mediach na Facebooku, Instagramie i w aktualnościach na www.targsniadaniowy.pl

Gdzie i w jakich godzinach odbywa się Targ Śniadaniowy?

Zapraszamy na Targ Śniadaniowy w weekend:

SOBOTY
Żoliborz (skwer przy al. Wojska Polskiego/ ul. Śmiała)
godziny: 9:00-16:00

NIEDZIELE
Mokotów (Skwer AK Granat)
godziny: 10:00-17:00

Kiedy i gdzie znajdę informację o odwołaniu Targu Śniadaniowego?

Zwykle czwartkowe prognozy pogody są dla nas decydujące, dlatego o zmianach terminów wydarzeń i odwołaniu Targu Śniadaniowego informujemy 1-2 dni przed weekendem w naszych social mediach na Facebooku i Instagramie – jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do odwiedzin. Aktualne informacje znajdziesz także na naszej stronie www.targsniadaniowy.pl

Czy można zorganizować przyjęcie urodzinowe lub inny event na Targu Śniadaniowym?

Zapraszamy do organizacji wydarzeń na Targu Śniadaniowym! Aby poznać szczegóły, zapoznaj się z naszą ofertą eventową: (link do oferty).

Czy na Targu Śniadaniowym można zjeść na miejscu?

Na Targu Śniadaniowym możesz nie tylko zjeść na miejscu swoje ulubione śniadanie lub lunch, ale też piknikować i spędzić czas wśród zieleni ze znajomymi czy rodziną. Zapewniamy dezynfekowane na bieżąco komplety stołów z ławkami, leżaki i bezpłatną wypożyczalnię koców.

Czy na Targ Śniadaniowy można przyjść z pieskiem?

Oczywiście. Prosimy jednak o to, by sprzątać po swoim pupilu i zachować bezpieczny dystans względem innych gości Targu Śniadaniowego. Osoby wprowadzające psy na teren Targu Śniadaniowego powinny ponadto posiadać aktualne zaświadczenie o szczepieniu swoich zwierząt przeciwko wściekliźnie. Zabrania się wprowadzania na teren Targu dorosłych psów bez kagańca i smyczy.

Czy na Targu Śniadaniowym jest oferta dla wegetarian / wegan?

Wielu naszych wystawców oferuje roślinne zamienniki produktów – wystarczy zapytać i poprosić o wersję wege.

Czy na Targu Śniadaniowym zapłacę kartą?

Większość naszych wystawców udostępnia możliwość płacenia kartą.

Czy na Targu Śniadaniowym są atrakcje i menu dla dzieci?

W każdym sezonie staramy się zorganizować atrakcje – zajęcia sportowe, gry i zabawy,  zajęcia plastyczne – dla najmłodszych gości Targu Śniadaniowego. Śmiało pytajcie Wystawców o menu dla dzieci – na pewno doradzą i podpowiedzą, który punkt z ich menu będzie odpowiedni dla małych smakoszy.