Targ Śniadaniowy

PLAN NA WEEKEND 1-2 LIPCA

Wszystkie 29 czerwca 2017

Lipiec to otwarcie sezonu borówkowego i wakacje w pełni! Zobaczcie, jakie atrakcje 1-2 lipca przygotowaliśmy dla Was we wszystkich lokalizacjach Targu Śniadaniowego – będzie pysznie!

Dzień Polskiej Borówki i konkurs na najsmaczniejsze śniadanie (Żoliborz)

Przed nami święto owocu, celebracja sukcesu branży i otwarcie sezonu 2017. Święto z akcentem na miejsce produkcji, integrację i spotkanie z konsumentami. 1 lipca to data rozpoczęcia zbiorów.  1 LIPCA plantatorzy z całej Polski spotkają się na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, by uroczyście otworzyć sezon 2017. W programie prezentacja walorów borówki, pracy na plantacjach oraz sukcesów polskich plantatorów. Miejsce wybrane nieprzypadkowo – Targ to w opinii plantatorów najpopularniejsze w Polsce miejsce zakupów i śniadań na świeżym powietrzu. Wymarzone do celebrowania wspólnoty i wartości. Dzień Polskiej Borówki zapowiada się jako święto wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo i cieszyć się sukcesem Polaków. Sezon otworzy degustacja dokonana przez najmłodsze dziecko w borówkowej branży. Będzie nim 10-miesięczny Staś Pieńko, syn i wnuk lubelskich plantatorów.

W związku z otwarciem sezonu borówkowego, organizatorzy przygotowali konkurs na najlepszy przepis na śniadanie z borówkami. Do wygrania 10 zestawów borówkowych. Zasady konkursu i post konkursowy dostępny jest na fanpage Targu Śniadaniowego.

FACEBOOK-POST-polska-03

Śniadanie w zabytkowym Parku Skaryszewskim

Targ Śniadaniowy wraca 1 lipca do Parku Skaryszewskiego, nazywanego określeniem z gwary warszawskiej Skaryszakiem. Ten zabytkowy park krajobrazowy i jedna z największych przestrzeni zielonych w Warszawie, pełne ogromnych drzew, zielonych trawników, jeziorek i fontann to idealne miejsce na spokojne, rodzinne spotkanie przy śniadaniu, spacer i wypoczynek w upalny dzień.

Na odwiedzających czekać będą najlepsze, wyselekcjonowane produkty od sprawdzonych wystawców, dania mięsne i wegetariańskie, dla dzieci i dorosłych, na ciepło i zimno, do zjedzenia w piknikowej atmosferze na świeżym powietrzu i do zabrania na wynos.

Zostawcie samochody w garażach i na parkingach pod domem – w letnie dni skorzystajcie z komunikacji miejskiej. Na Targ  Śniadaniowy w Parku Skaryszewskim najlepiej dojechać metrem do stacji Stadion Narodowy, a także siecią tramwajowo-autobusową do Alei Zielenieckiej lub Ronda Waszyngtona. Śniadanie w Parku Skaryszewskim zjecie w godzinach 10:00-17:00. Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

targ_sniadaniowy_7.05_zoliborz100

TARG ŚNIADANIOWY NA POWIŚLU PRZY MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

Razem z Muzeum nad Wisłą, filią Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw zapraszamy w sobotę nad Wisłę na TARG Śniadaniowy (Warszawa Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22)!

Od 12:00 do 20:00 będziemy relaksować się na bulwarach wiślanych, oglądać wystawy w Muzeum i zajadać pysznym jedzeniem – aktualny program wystaw znajdziecie na stronie MSN. Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i zwiedzanie!

W pawilonie Muzeum nad Wisłą czekają na Was wystawy a na tarasie szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców Targu Śniadaniowego: warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla wegetarian, wegan i witariańska, produkty bez glutenu. Zawsze produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej, a także wiele dobrego jedzenia z różnych części świata. Dania na słodko i wytrawnie, na ciepło i na zimno, do zjedzenia na miejscu i na wynos. Wszystkie potrawy przygotowywane są z sercem przez prawdziwych pasjonatów gotowania, by umilić Wam wolny dzień spędzany z najbliższymi.

Noc Muzeow fot. innogy Polska (2)

fot. innogy Polska

JOGA (Mokotów)

Weekend to idealny moment na rozruszanie ciała i relaks po całym tygodniu. Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz się zregenerować i nabrać energii zapraszamy na zajęcia jogi vinyasy na Targu Śniadaniowym na Mokotowie. A po jodze na zdrowe, pożywne śniadanie!

Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą własną matę do jogi, dobry humor, wygodne ubrania. Ćwiczymy od 10:00 do 11:00. Jogę najlepiej praktykować 2-3 godziny po posiłku, ewentualnie godzinę po lekkiej przekąsce. Niektórzy wolą ćwiczyć rano przed śniadaniem. Po naszej sesji jogi na pewno znajdziesz coś pysznego na stoiskach Targu. Na jogę nie zbieramy zapisów – zbiórka o 9:50 przy stoisku Targu Śniadaniowego (namiot Organizatora). Wstęp wolny.

Regulamin zajęć i opis instruktorek przeczytacie TU.

joga

WARSZTATY OGRODNICZE DLA DZIECI (Praga Płd., Żoliborz, Mokotów)

Wszystkie dzieci od 4 roku życia zapraszamy na warsztaty ogrodnicze. Warsztaty odbywają się w godzinach od 11:00 do 15:00, udział jest bezpłatny i bez zapisów.

Tematem przewodnim w Strefie Dziecięcej będzie ogród – dowiemy się, jak sadzić rośliny i dbać o warzywa i owoce, by rosły piękne i zdrowe.

– teoretyczne podstawy sadzenia roślin, warzyw, owoców i kwiatów
– wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce, czyli będziemy samodzielnie (lub z drobną pomocą) sadzić warzywa i owoce
– zapewniamy materiały dla wszystkich uczestników (bulwy, ziemię, pojemniki, narzędzia ogrodnicze)

Więcej o warsztatach w wydarzeniu na FB.

acorn-planting-941552_960_720