Targ Śniadaniowy

THE DISTINGUISHED GENTLEMANS RIDE, sobota 23 września

Wszystkie 5 września 2017

Jednocześnie w 600 miastach na świecie, w tym przez warszawski Targ Śniadaniowy na Żoliborzu, 70 000 motocyklistek i motocyklistów ubierze się w eleganckie stroje, by na swoich klasycznych i customowych motocyklach przejechać przez miasto. Sam przejazd jest poprzedzony zbiórką funduszy na rzecz walki z rakiem prostaty i realizację programów prewencji samobójstw wśród mężczyzn. Stołeczni motocykliści uczestniczą w DGR od pierwszej edycji. W Polsce wydarzenie odbędzie się również w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR) to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz charytatywnych imprez motocyklowych w miastach na całym świecie. W tym roku odbędzie się już piąta jego edycja. 

Każdy uczestnik DGR rejestruje się na stronie gentlemansride.com, wybiera kraj i miasto, w którym planuje wziąć udział w przejeździe. W ten sposób tworzy swoją podstronę, na której znajdują się takie informacje jak motocykl, na którym będzie jechał i kwota, jaką dotychczas zebrał. Aby zgromadzić fundusze, uczestnik może sam wpłacić pieniądze, a także poprosić znajomych, by zasilali jego konto. Od ubiegłego roku DGR jest globalnie związany sześcioletnią współpracą z fundacją Movember, która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn.

DGR2016 Adelaide, 80kms DGR2016 Warsaw, Adrian Krawczyk 2

Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są przekazywane do regionalnej centrali fundacji. Globalnymi sponsorami wydarzenia są Triumph Motorcycles i producent zegarków Zenith. Dla uczestników z całego świata z największą ilością zgromadzonych środków przewidzieli oni nagrody w postaci motocykli i zegarków ze specjalnej edycji DGR. W tym roku nie zabraknie atrakcji dla uczestników DGR Warszawa. Osoby, które zgromadzą najwięcej środków, otrzymają nagrody ufundowane przez Triumph Polska, SHOEPASSION.PL, Warszawską Izbę Lordów i Próchnik S.A.. Podczas przejazdu motocyklistów ugości Targ Śniadaniowy na Żoliborzu i restauracja Jeff’s na Polach Mokotowskich, gdzie przewidziane jest zakończenie imprezy.

DGR2016 Buenos Aires, Robert Oliva DGR2016 New York, Ethan Covey Photography

Informacje na temat zdrowia mężczyzn, profilaktyki i badań zapewni Movember Polska, a nad bezpieczeństwem uczestników podczas przejazdu, kolejny rok z rzędu, będą czuwać motocyklowi ratownicy z Fundacji Moto-Medic. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Esquire i portal motocyklowy Motogen.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony movember.org.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat zdrowia mężczyzn i znaleźć harmonogram bezpłatnych badań planowanych na listopad tego roku.

The Distinguished Gentleman’s Ride Warszawa 2017

Data wydarzenia:

23/09 – Warszawa

24/09 – Wrocław, Kraków, Trójmiasto

 

Globalni Sponsorzy

Triumph Motorcycles

Zenith Watches

DGR w Warszawie wspierają

Triumph Polska

SHOEPASSION.PL

Warszawska Izba Lordów

Targ Śniadaniowy

Restauracja Jeff’s

Próchnik S.A.

Fundacja Moto-Medic

WORKRROM GROUP

Soundimage.pl

Patronat medialny

Esquire

Motogen.pl

Partnerzy

Movember Polska (movember.org.pl)