Targ Śniadaniowy

TO JUŻ KONIEC!

Wszystkie 9 października 2017

Za nami 74 Targi Śniadaniowe w 4 lokalizacjach! Dziękujemy za piękny sezon wiosenno-letni – wszystkie wspólne śniadania, kawy i miło spędzony czas! Od 14.10 zapraszamy do Fortu Sokolnickiego a już teraz powspominajcie z nami minione pół roku!

Targ Śniadaniowy przy Muzeum nad Wisłą

Śniadanie i zwiedzanie –  takie połączenie sztuki kulinarnej i wystaw serwowaliśmy przez cały sezon letni przy nowym, atrakcyjnym budynku Muzeum nad Wisłą, filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Warszawiacy i turyści tłumnie odwiedzali tę lokalizację Targu Śniadaniowego na Powiślu, a po otwarciu całych Bulwarów Wiślanych jeszcze chętniej zaglądali do parkowej, spokojnej przestrzeni za budynkiem MSN.

Weekend Meksykański

Rekordowy Weekend Meksykański z niespełna 90 wystawcami, we współpracy z Ambasadą Meksyku w Polsce i pod patronatem medialnym bloga kulinarnego Ale Meksyk! przyciągnął tłumy odwiedzających. Przy muzyce El Mariachi na żywo zajadaliśmy się nafaszerowanymi po brzegi fasolą i mięsem burrito, chrupiącymi nachos, kolorowymi salsami, aromatycznymi quesadille, i niewielkimi taco. Kilkunastu odważnych, w tym właściciele restauracji meksykańskich, spróbowało swoich sił w jedzeniu ostrych papryczek habanero. Wspólnie z szefową kuchni Ambasady Meksyku gotowaliśmy na warsztatach kulinarnych a najmłodsi poznawali kulturę Meksyku na malując cukrowe czaszki i ucząc się języka hiszpańskiego.

Weekend Chilijski

Edycja chilijska nie mogłaby się odbyć, gdyby nie współpraca z Ambasadą Chile w Polsce, Magazynem Wino i blogiem kulinarnym Ale Meksyk! Poza tradycyjną strefą gastronomiczną pojawiła się również Strefa Chilijska, w której można było spróbować chilijskich dań oraz napoju pisco, uważanego za dobro narodowe Chile. Nie mogło oczywiście zabraknąć także degustacji wina z somelierem i opowieści o najpiękniejszych zakątkach Chile.  Wydarzenie uświetnił swoim występem tenor Felipe Alonso Céspedes Sánchez. Najmłodsi goście Targu mogli zobaczyć prawdziwe alpaki i namalować je na sztalugach podczas pleneru malarskiego.

Święto Francji

Już po raz szósty Francja zawitała na jeden dzień do Warszawy a Targ Śniadaniowy zapewnił francuskie przysmaki – 9 lipca w Parku Skaryszewskim na odwiedzających czekały liczne atrakcje we francuskim stylu. Nie zabrakło francuskich dań od najlepszych, wyselekcjonowanych wystawców Targu Śniadaniowego, muzyki, mody, gier i zabaw oraz wielu innych atrakcji dla całej rodziny. Podczas Święta Francji odbyła się również największa parada francuskich buldogów, która po raz trzeci przemaszerowała alejkami parku.

Targ na Stadionie Legii

Ten specjalny, sportowy Targ Śniadaniowy na Stadionie Legii odbywał się podczas V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej 16 lipca. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial” Hope for Mundial. W Mistrzostwach zmierzyły się 24 drużyny z domów dziecka z całego świata. Na wszystkich kibiców czekało mnóstwo piłkarskich emocji i atrakcji. U wystawców Targu Śniadaniowego można było skosztować potraw typowych dla krajów biorących udział w Mistrzostwach

Konkurs 18 kresek

Przez cztery soboty goście odwiedzający Targ mogli nie tylko zrelaksować się na świeżym powietrzu i zjeść śniadanie, ale także wziąć udział w kreatywnych zajęciach z projektowania mebli w ramach konkursu „18 kresek”. Wydarzenie składało się z krótkiego wykładu z zakresu projektowania mebli, prowadzonego przez Andrzeja Budka ze studia KOTBURY – autora słynnego logo Telewizji Polskiej, a także z części warsztatowej. Zadaniem było narysowanie designerskiego mebla, używając jedynie 18 kresek. W sumie w konkursie powstało ponad 40 prac. Pomysłodawcą akcji „18 kresek”, organizowanego na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu, był Budimex Nieruchomości – inwestor budujący osiedle Żoliborz Krasińskiego.

Warsztaty i atrakcje dla dzieci

Przez cały sezon targowy najmłodsi mogli rozwijać swoją kreatywność i zdobywać nowe umiejętności. Mali ogrodnicy w każdą sobotę i niedzielę uczyli się sadzić rośliny, młodzi chemicy i fizycy eksperymentowali z Centrum Edukacji Migdałowa w mini-laboratorium i poznawali ciekawostki naukowe, przyszli informatycy uczyli się kodowania razem z Flob A Dob a matematycy rozkminiali zadania i równania z Rozkminkami. Była także propozycja dla tych, którzy wolą bardziej aktywnie spędzać czas – Baby Room Gym zapewniło zajęcia ruchowe i zabawy sportowe dla najmłodszych  a dzięki współpracy z Muzeum w Wilanowie, mali i duzi grali w gry z królewskiego dworu. Odbyło się również spotkanie literackie o książce „Klątwa dziewiątych urodzin” organizowane razem z Nagroda Literacka m. st. Warszawy. Dla maluszków przygotowaliśmy razem z marką Pampers specjalny namiot Spokoik – do przewijania i karmienia. Przy każdym Targu znajdował się również plac zabaw.

Wydarzenia specjalne

Miniony sezon obfitował również w niestandardowe wydarzenia – Dzień Polskiej Borówki i oficjalne otwarcie sezonu borówkowego, warsztaty ogrodnicze w ramach festiwalu Warszawa w kwiatach, warsztaty malowania mebli ogrodowych  Altax Viva Garden, mówiliśmy sobie miłe słowa razem z marką produkującą jogurty Landliebe, próbowaliśmy wysokiej jakości wieprzowiny Polska Smakuje Jakością, z certyfikatem QAFP; zajadaliśmy się mlecznymi śniadaniami proponowanymi przez Polską Izbę Mleka. Bawiliśmy się także przy gorących rytmach podczas Festiwalu Kultury Brazylijskiej, wspieraliśmy zdrowy tryb życia podczas Global Challenge i relaksowaliśmy się w strefie chill-out YOPE – marki naturalnych kosmetyków i środków do czyszczenia.

Akcje społeczne

Byliśmy jednym z przystanków dla motocyklistów z kampanii o profilaktyce raka prostaty Distinguished Gentlemen’s Ride a wraz z Miasto Jest Nasze i Dar Serca HDK PCK Warszawa oraz przy wsparciu Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowaliśmy zbiórkę krwi. Wspólnie z Warszawa Volkswagena i WOŚP prowadzącymi program Mali Ratownicy i uczyliśmy najmłodszych ratować innym życie. Na Targu można było także dowiedzieć się więcej o Budżecie Partycypacyjnym i zagłosować na wybrany projekt ulepszenia swojej dzielnicy.

Joga i pilates

Łagodny ruch w rytmie oddechu, bose stopy na trawie a później pożywne śniadanie – taki plan na weekend wybrało kilkunastu śmiałków, którzy o 10:00 zamiast spania do południa wybrali poranny rozruch na świeżym powietrzu na Mokotowie i w Parku Skaryszewskim.

Dziękujemy wszystkim Wystawcom i odwiedzającym za piękny sezon a RISK made in Warsaw za najwygodniejsze bluzy i koszulki dla naszej załogi!

14 października przenosimy się do pięknej, zadaszonej przestrzeni Fortu Sokolnickiego. Tu Targ Śniadaniowy odbywać się będzie w wybrane soboty i niedziele, w godzinach 9:00-15:00. Kalendarz wydarzeń i daty Targu Śniadaniowego znajdziecie TUTAJ.