Targ Śniadaniowy

WAKACJE W PEŁNI – weekend 29-30 lipca na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 27 lipca 2017

Mamy dla Was dobrą wiadomość – jeśli zostajecie w najbliższy weekend w Warszawie, będziecie mogli zjeść śniadanie w sobotę i niedzielę na świeżym powietrzu we wszystkich lokalizacjach Targu Śniadaniowego! Zapraszamy w sobotę na Żoliborz, Pragę Południe i Powiśle, a w niedzielę na Mokotów i Powiśle (przy MSN).

TARG ŚNIADANIOWY NA POWIŚLU W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ 

Razem z Muzeum nad Wisłą, filią Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw zapraszamy w sobotę i niedzielę nad Wisłę na śniadanie i zwiedzanie. TARG Śniadaniowy znajdziecie na Powiślu, na Bulwarach Wiślanych przy budynku MSN, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. Śniadania serwujemy od południa aż do późnego wieczora – w sobotę od 12:00 do 20:00 a w niedzielę od 12:00 do 18:00.

W pawilonie Muzeum nad Wisłą  możecie oglądać wystawę „140 uderzeń na minutę”, która prezentuje związki pomiędzy kulturą rave a sztuką współczesną w Polsce w latach 90. Tegoroczna odsłona wystawy w nowo otwartym pawilonie Muzeum nad Wisłą jest rozwinięciem prezentacji przygotowanej przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na Open’er Festival w Gdyni w 2016, sfinansowanej i zrealizowanej przez Alter Art, organizatora festiwalu. Tytuł wystawy nawiązuje do liczby uderzeń na minutę w klasycznym techno (140 bpm – beats per minute).

Targ Śniadaniowy na Powiślu: w tym tygodniu w sobotę w godz. 12:00-20:00 i niedzielę 12:00-18:00.

ŚNIADANIE I JOGA W ZABYTKOWYM PARKU SKARYSZEWSKIM 

Targ Śniadaniowy wraca do Parku Skaryszewskiego, nazywanego określeniem z gwary warszawskiej Skaryszakiem. Ten zabytkowy park krajobrazowy i jedna z największych przestrzeni zielonych w Warszawie, pełne ogromnych drzew, zielonych trawników, jeziorek i fontann to idealne miejsce na spokojne, rodzinne spotkanie przy śniadaniu, spacer i wypoczynek w upalny dzień.

W tym pięknym parku będziecie mieć okazję nie tylko zjeść śniadanie, ale także poćwiczyć jogę. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych na sesję jogi, która zrelaksuje i zregeneruje ciało i umysł po całym pracowitym tygodniu. Jeśli chcecie dobrze zacząć dzień – weźcie maty, dobry humor i wygodny strój (i pusty żołądek!). Zajęcia są darmowe i bez zapisów.

Targ Śniadaniowy w Parku Skaryszewskim: sobota, w godz. 10:00-17:00.
Joga: w godz. 11:00-12:00 z Joga Studio Saska Kępa.

ZIELONY ŻOLIBORZ I PRZESTRZENNY MOKOTÓW

Żoliborska Aleja Wojska Polskiego i mokotowski Skwer AK Granat to dwie lokalizacje, które pokochali warszawiacy. Żoliborz to miejsce, w którym wszystko się zaczęło – nieprzerwanie od 4 lat ożywiamy i odżywiamy tę najmniejszą warszawską dzielnicę i zachęcamy do celebrowania rodzinnych śniadań na świeżym powietrzu w każdą sobotę od 9:00 do 16:00. Mokotów to propozycja na niedzielny, leniwy brunch ze znajomymi i rodziną we wszystkie niedziele od 10:00 do 17:00; na Mokotowie możecie też poćwiczyć jogę – udział jest bezpłatny i bez zapisów!

We wszystkich lokalizacjach Targu Śniadaniowego serwujemy śniadania, lunche i brunche od najlepszych wystawców, restauratorów i małych, regionalnych producentów. Czekamy z daniami kuchni polskiej i świata, potrawami na słodko i wytrawnie, podawanymi na gorąco i zimno. Śniadania można zjeść na kocu piknikowym (do wypożyczenia za darmo w namiocie organizatorskim), przy długim wspólnym stole lub zabrać ze sobą do domu.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu: sobota, w godz. 9:00-16:00.
Targ Śniadaniowy na Mokotowie: niedziela, w godz. 10:00-17:00.
Joga na Targu Śniadaniowym na Mokotowie: niedziela, w godz. 10:00-11:00 (więcej informacji na Joga na Targu)

PLAC ZABAW I WARSZTATY OGRODNICZE DLA DZIECI

Wszystkie dzieci od 4 roku życia zapraszamy na warsztaty ogrodnicze na Żoliborzu, Mokotowie i Pradze Południe (Park Skaryszewski). Warsztaty odbywają się w godzinach od 11:00 do 15:00, udział jest bezpłatny i bez zapisów.

Tematem przewodnim w Strefie Dziecięcej będzie ogród – dowiemy się, jak sadzić rośliny i dbać o warzywa i owoce, by rosły piękne i zdrowe.

– teoretyczne podstawy sadzenia roślin, warzyw, owoców i kwiatów
– wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce, czyli będziemy samodzielnie (lub z drobną pomocą) sadzić warzywa i owoce
– zapewniamy materiały dla wszystkich uczestników (bulwy, ziemię, pojemniki, narzędzia ogrodnicze)