Targ Śniadaniowy

WARSZTATY DLA DZIECI

Wszystkie 11 października 2017

Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w zajęciach plastycznych, cukierniczych i innych atrakcjach! Będziemy się razem bawić, oglądać filmy, smakować, tworzyć i eksperymentować a rodzice w tym czasie mogą odpocząć i napić się kawy :)

PROGRAM 14. października (opisy zajęć poniżej)

*** 10:00-12:00 Słodkie warsztaty kulinarne (dla wszystkich)

*** 12:00 film dla dzieci „Amazonia. Przygody małpki Sai” dzięki Gutek Film

*** 13:30-14:30 Warsztaty chemiczno-fizyczne (od 6 r. ż.)

Wszystkie atrakcje i zajęcia dla dzieci są bezpłatne i bez zapisów!
Zapraszamy!

____________________________________________
SŁODKIE WARSZTATY KULINARNE
Warsztaty dla najmłodszych dzieci
Godziny: 10:00-12:00

Jesteśmy pasjonatami jedzenia i smakowania, dlatego na Targu nie może zabraknąć zajęć cukierniczych dla naszych najmłodszych gości. W każdy weekend, pod okiem doświadczonych instruktorów, będziemy razem mieszać składniki , miksować, wałkować ciasto, polewać lukrem, ugniatać i dekorować ciastka a przede wszystkim świetnie się bawić i bałaganić. Wszystkie produkty dostępne na miejscu nieodpłatnie

________________________________________________
PROJEKCJA FILMU „AMAZONIA. PRZYGODY MAŁPKI SAI”
Start: 12:00

Opis filmu:
Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę. Zrealizowana w tradycji „Mikrokosmosu” i „Makrokosmosu” w 3D w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę), „Amazonia” to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii.

__________________________________________________
WARSZTATY CHEMICZNO-FIZYCZNE DLA DZIECI OD 6. r. ż.
Godz.13:00-14:30

„Odkrycia chemiczne i obserwacje fizyczne”

CZĘŚĆ CHEMICZNA:
Młodzi naukowcy będą eksperymentować ze wskaźnikiem pH który w zależności od pH środowiska zmienia barwę. Będziemy wspólnie obserwować zmiany i zapisywać na kartach zależności chemiczne. Zajęcia mają na celu zaangażowanie dzieci do obserwacji i wyciągania niezależnych wniosków.Na podstawie zmieniających się kolorów dzieci poznają różne odczyny i ich właściwości.

-żółta – odczyn silnie zasadowy
-zielona – odczyn zasadowy
-granatowo-fioletowa – odczyn obojętny
-różowo-fioletowa – odczyn słabo kwaśny
-czerwona – odczyn kwaśny

CZĘŚĆ FIZYCZNA
Celem tej części warsztatów jest rozbudzenie u dzieci ciekawości i zachęcenie do zabawy z różnymi produktami które często w połączeniu dają spektakularne efekty.Podczas warsztatów dzieci będą same przeprowadzać eksperyment z cieczami newtonowskimi i tymi nie newtonowskimi.Po krótkiej prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak rozróżnić ciecze i same będą miały okazję zamienić ciecz newtonowską w nienewtonowską oraz w praktyce poznać jej właściwości.

Zapewniamy wszystkie materiały.
Wstęp nieodpłatny.
Zapraszamy!