Targ Śniadaniowy

Warsztaty winiarskie z California Wines na Targu na Mokotowie

Wszystkie 15 czerwca 2016

Jakie wino wybrać na ciepły leniwy wieczór, jakie na piknik z przyjaciółmi, a które najlepiej wprowadzi w romantyczny nastrój ukochaną osobę? Wraz ze zbliżającym się latem i wakacjami na Targu Śniadaniowym pojawi się niezwykła gratka dla dorosłych gości. Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca wszystkich amatorów wina i nie tylko zapraszamy wspólnie z California Wines Polska na mokotowski Targ Śniadaniowy na warsztaty z kalifornijskimi winami!

Niedzielne spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich pełnoletnich osób, które o winie chciałyby dowiedzieć się więcej, posmakować, porozmawiać i skorzystać z możliwości degustacji. W podróż po aromatach i smakach, taninach i szczepach zabierze uczestników redaktor naczelny Magazynu Wino Tomasz Prange Barczyński.

Podczas warsztatów poznamy między innymi klasyczne dla regionu Kalifornii szczepy takie jak Zinfandel – kalifornijska odmiana szczepu primitivo, występującego we Włoszech czy Chardonnay. Spróbować będzie można win z jednej z najlepszych, rodzinnych winnic w Lodi i Sierra Foothills w Kalifornii – Ironstone Vineyards czy też od uznanego przez koneserów takich jak Robert Parker Apothic Red, którego nazwa pochodzi od tajemniczego miejsca „Apotheca”, gdzie winiarze przechowywali swoje najbardziej cenne i pożądane mikstury win w XIII wieku w Europie. Poza tym pojawią się także na przykład Chamisal Stainless Chardonnay czy Sonoma Zinfandel od Seghesio.

Warsztaty są bezpłatne i aby wziąć udział należy zgłosić się po przez wysłanie wiadomości na adres kontakt@targsniadaniowy.pl z dopiskiem WARSZTATY WINIARSKIE. Liczba miejsc jest ograniczona, a o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń. W spotkaniu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

Targ Śniadaniowy na Mokotowie, Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i ul. Woronicza)

Niedziela 19 czerwca, godziny spotkań:
-12.30
-14.00
-15.30

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/152091805204438