Targ Śniadaniowy

Weekend Ameryki PN i PŁD na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 25 sierpnia 2016

Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej.

Amatorzy amerykańskich smaków będą mogli wybierać spośród frykasów kuchni meksykańskiej, karaibskiej, brazylijskiej, boliwijskiej, ale też kubańskiej czy karaibskiej. Pojawi się także tex-mex i inne pyszności popularne w Stanach Zjednoczonych jak pancake’i, amerykański grill i gofry, luizjańskie chilli con carne oraz oczywiście najlepsze burgery w mieście! Wśród produktów rodem z drugiej półkuli znaleźć będzie można oryginalne meksykańskie hamaki, świeży sok z młodych kokosów i cytrusów, egzotyczne przyprawy, herbaty i kawy świeżo mielone dla klientów i importowane z USA sosy i słodycze.

W sobotę na Żoliborzu od 11:00 zespół „Bloco da Polonia”, założony przez najlepszych sambistów w Polsce pod kierunkiem Leo Vilhena, rozgrzeje gości prawdziwą, tradycyjną sambą prosto z Rio de Janeiro! Natomiast w niedzielę na Mokotowie od 12:00 do tańca w rytmie salsy, merengue, son , cha cha, cumbia porwą Mariachi Los amigos. Tradycyjnie nie zabraknie aktywności i atrakcji dla dzieci i dorosłych. O 12:30 w sobotę i w niedzielę szkoła kulinarna Little Chef zaprosi na pogadankę i pokaz kulinarny „Dlaczego Ameryka nie nazywa się Kolumbia i jakie warzywa i owoce zawdzięczamy odkrywcom Ameryki? ”, podczas którego poczęstuje i wtajemniczy w recepturę „napoju wodzów”. W przerwach biesiadowania każdy śmiałek będzie też mógł spróbować rozbić kolorową, tradycyjną piniatę i sprawdzić co kryje się w środku. Najmłodsi znajdą słodkości, ale starsi mogą spodziewać się co najmniej kilku nietypowych niespodzianek.

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji i wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć :

https://www.facebook.com/events/288063418219167/permalink/296091047416404

https://www.facebook.com/targsniadaniowy

www.targsniadoaniowy.pl

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

w każdą sobotę od 9:00 – 16:00

Al. Wojska Polskiego róg z ul. Śmiałą

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

w każdą niedzielę od 10:00-17:00

Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza)

Partnerem Targu Śniadaniowego jest Kropla Beskidu