Targ Śniadaniowy

Weekend Ameryki Południowej i Afryki na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 22 lipca 2015

W najbliższą sobotę 25 lipca na Żoliborzu i niedzielę 26 lipca na Mokotowie odbędzie się kolejny weekend tematyczny na Targu Śniadaniowym. Tym razem wprowadzimy naszych gości w prowadziwie podrównikowy klimat. Podczas edycji pod hasłem Ameryka Południowa i Afryka zapraszamy na specjalnie przygotowane atrakcje oraz do spotkania z wyselekcjonowaną grupą wystawców.

Amatorzy egzotyki będą mogli wybierać spośród frykasów kuchni etiopskiej, meksykańskiej, karaibskiej, brazylijskiej, jamajskiej i wielu innych. Chętni otrzymają świeży sok kokosowy w dekoracyjnie obciętych orzechach. Dostępny będzie również asortyment egzotycznych przypraw, herbat, kaw, napojów, soków cytrusowych i samych cytrusów. Dodatkowo odbedzie się ceremonia parzenia kawy i herbaty.

Podczas weekendu Ameryka Pd i Afryka inaugurujemy również cykl bezpłatnych warsztatów kulinarnych “Świeża Inicjatywa” tworzonych we współpracy z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego marką Zelmer. Warsztaty staną się idealną okazją do zgłębienia tajników kuchni ameryki południowej w świeżym, sezonowym wydaniu.

W sobotę na Żoliborzu szef kuchni i doradca kulinarny Kuba Korczak poprowadzi warsztaty “Korzeniowe Mi Amore”. W niedzielę zaś urodzony i wychowany w Bazylii szef kuchni współpracujący m.in. z Brasil On The Plate – Tiago Kalusinski pomoże uczestnikom poznać “Smaki Ameryki Południowej”. Wszyscy chętni mogą bezpłatnie zapisać się na warsztaty (zelmer@targsniadaniowy.pl) I spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów. Dodatkowa atrakcją związaną z warsztatowym cyklem jest konkurs, w którym można wygrać grill elektryczny marki Zelmer. Wszystkie informacje dotyczące warsztatów “Świeża Inicjatywa” oraz konkursu znajdują się na wydarzeniu i fanpageu Targu Śniadaniowego: https://www.facebook.com/events/1611440625805781/

Ameryka Południowa i Afryka to nie tylko różnorodna kuchnia. Czas umilać będzie koncert bębniarski, którego można posłuchać wylegując się na meksykańskich hamakach.

Dzieci będą mieć szansę nauczyć się robić swoje pierwsze burrito razem z Jackiem Kubickim z Urban Burritos, ułozyć mozaikę z ceramicznych płytek z meksyku oraz postarać się rozbić meksykańską pinatę.

Działamy również charytatywnie: Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przeprowadzi akcję zbierania szczoteczek do zębów, które wyjadą wraz z dentystą wolontariuszem do Afryki.

To będzie gorący i pysznie egzotyczny weekend – zapraszamy!

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji I wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć na profilu facebookowym Targu Śniadaniowego :

www.targsniadoaniowy.pl

https://www.facebook.com/events/1563256500606509/

https://www.facebook.com/events/886197098069962/