Targ Śniadaniowy

WEEKEND CHILIJSKI na Targu Śniadaniowym 19-20 sierpnia

Wszystkie 16 sierpnia 2017

Przenosimy się na dwa dni do Chile – kraju alpak i awokado! Poza tradycyjną strefą gastronomiczną z daniami i produktami śniadaniowymi od wyselekcjonowanych wystawców, na Targu Śniadaniowym pojawi się również Strefa Chilijska – w ten sposób będziecie mogli bliżej zapoznać się z tym krajem, jego historią i kulturą. Weekend Chilijski to edycja specjalna Targu Śniadaniowego, przygotowana we współpracy z Ambasadą Chile w Polsce, Magazynem Wino i blogiem kulinarnym Ale Meksyk! W tym roku edycja chilijska odbędzie się w sobotę 19 sierpnia na Żoliborzu oraz w niedzielę 20 sierpnia na Mokotowie.

W specjalnej Strefie Chilijskiej, składającej się z namiotu Ambasady Chile i stanowisk z kuchnią chilijską,  będzie można spróbować chilijskich dań oraz napoju pisco – uważanego za dobro narodowe Chile. We współpracy z Magazynem Wino odbędzie się także spotkanie z somelierem i degustacja chilijskich win. O atrakcjach turystycznych i najpiękniejszych zakątkach Chile opowie Sekretarz Ambasady Chile – Javier Foxon Calvo. Javier mieszka w Warszawie od 2015 roku, ale pochodzi z Viña del Mar, znanego ośrodka turystycznego zwanego La Ciudad Jardín, czyli „Miasto Ogród”. Podczas spotkania Javier opowie o swoim rodzinnym mieście, a także innych regionach, które warto odwiedzić, w tym o Valparaíso, którego zabytkowe dzielnice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

image001

Zarówno na Żoliborzu jak i na Mokotowie podczas wydarzenia zostanie ustawiona zagroda z prawdziwymi alpakami Huacaya, pochodzącymi z hodowli Eco-alpaca. Zwierzęta hodowane są dla wysokiej jakości wełny, ale w planach jest także przygotowanie kilku młodych do alpakoterapii. Alpaki będzie można oglądać przez cały dzień, a także rysować i malować je podczas pleneru na ustawionych przy zagrodzie sztalugach.

aplaki

Podczas Weekendu Chilijskiego nie zabraknie także muzyki na żywo – wydarzenie uświetni swoją obecnością i występem muzycznym pochodzący z Chile, ale od 2013 związany z Operą na Zamku w Szczecinie jako solista chóru – tenor, Felipe Alonso Céspedes Sánchez, który wystąpi dwukrotnie każdego dnia edycji chilijskiej Targu Śniadaniowego o godzinie 12:00-12:30 i o 14:00-14:30. Odbędą się również warsztaty garncarskie dla dzieci i dorosłych. Na profesjonalnych kołach garncarskich, zarówno manualnych jak i elektrycznych, będzie można pod okiem instruktora stworzyć przedmioty z gliny. Dla dzieci przygotowany został odrębny program z zabawami i atrakcjami. Przez cały dzień dzieci będą mogły malować tekturowe kaktusy 3D, rozwijać swoją kreatywność i poznawać kulturę Chile podczas zajęć plastycznych o tematyce chilijskiej, a także bawić się na placu zabaw.

Wydarzenie na Facebooku TUTAJ