Targ Śniadaniowy

WEEKEND MEKSYKAŃSKI 22-23 lipca

Wszystkie 21 lipca 2017

Weekend Meksykański to edycja specjalna Targu Śniadaniowego, przygotowana we współpracy z Ambasadą Meksyku w Polsce oraz pod patronatem medialnym bloga kulinarnego Ale Meksyk. W tym roku edycja meksykańska odbędzie się w sobotę 21 lipca na Żoliborzu oraz w niedzielę 22 lipca na Mokotowie. Ponadto, Targ Śniadaniowy odbędzie się w sobotę i niedzielę na Powiślu, przy MSN.

Na jeden weekend Targ Śniadaniowy zamieni się w mini-Meksyk – przygotowano specjalne dekoracje, muzykę na żywo, będzie można również spróbować meksykańskich specjałów i wziąć udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych. W ten sposób goście Targu Śniadaniowego mogą bliżej zapoznać się z tym krajem, jego historią i kulturą.

Podczas weekendu na odwiedzających Targ czekać będą warsztaty kulinarne z szefową kuchni Ambasady Meksyku w Polsce – Pamelą Montellano, wyzwanie polegające na zjedzeniu bardzo ostrych papryczek chilli, a także konkurs na najlepsze taco. Nie zabraknie meksykańskiej muzyki i degustacji dań meksykańskiej kuchni, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wystawcy, którzy pojawią się podczas Weekendu Meksykańskiego, zaserwują prawdziwe burrito, salsę, guacamole, chilli, taco i wiele innych przysmaków.

Best-Guacamole-Ever-(2)

Poza atrakcjami kulinarnymi odbędą się również warsztaty tworzenia meksykańskiej mozaiki, spotkanie z podróżniczką, która opowie o swoich wyprawach do Meksyku i Ameryki Łacińskiej, a także licytacja meksykańskiej tequili, pinaty, hamaka, obrazów i wielu innych przedmiotów – środki uzyskane z licytacji zostaną przekazane na cele charytatywne.

czaszki7

Dla dzieci przygotowany został odrębny program z zabawami i atrakcjami w stylu meksykańskim: malowanie tekturowych kaktusów, warsztaty robienia lalek meksykańskich i warsztaty garncarskie, nauka języka hiszpańskiego, pinata, plac zabaw, a także warsztaty kulinarne z przygotowywania guacamole oraz malowanie cukrowych czaszek. Na warsztaty kulinarne i malowanie czaszek obowiązują zapisy.

Pełny program TU.