Targ Śniadaniowy

Weekend Meksykański 29-30 maja!

Wszystkie 24 maja 2021

Przygotuj się na Meksykańską Fiestę!

Weekend Meksykański na Targu Śniadaniowym to jeden z najbardziej popularnych weekendów tematycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, sobota i niedziela będą wypełnione kolorami, smakiem fasoli, kukurydzy i ostrych papryczek, a przede wszystkim kulturą meksykańską. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Meksyku w Polsce.

Chcemy pokazać piękno i oryginalność kultury Meksyku, dlatego cały weekend wypełniony będzie meksykańskim jedzeniem, warsztatami i wykładami. Szczególnie warto podkreślić, że kuchnia meksykańska została wpisana do UNESCO na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości w 2010 r.

Wpis obejmuje nie tylko przepisy na potrawy, ale cały proces – od sposobów uprawy składników meksykańskich dań, poprzez obrzędy i tradycje, po działania wspólnotowe. Nie zabraknie więc kukurydzianych burritos i tacos, fasoli, awokado i kakao.

Śmiałków zapraszamy do udziału w SPICE CHALLENGE, czyli konkursie na jedzenie ostrych papryczek o różnych stopniach pikantności.  Inauguracja weekendu w obu lokalizacjach odbędzie się o godzinie 11.00. Więcej informacji znajdziesz w opisie wydarzenia na FB.

 

PROGRAM:
– specjały meksykańskiej kuchni, niezwykle bogatej i różnorodnej, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
– warsztaty kulinarne
– muzyka na żywo
– degustacje
– warsztaty artystyczne
– konkursy
– piniata
– SPICE CHALLENGE!

Targ Śniadaniowy

FB: https://www.facebook.com/targsniadaniowy/

Insta: https://www.instagram.com/targsniadaniowy/

Sobota
Żoliborz, al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej
godz. 9:00-16:00

Niedziela
Mokotów, Skwer AK Granat
godz. 10:00-17:00