Targ Śniadaniowy

Weekend Orientalny na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 29 lipca 2015

W najbliższą sobotę 1 sierpnia na Żoliborzu i niedzielę 2 sierpnia na Mokotowie przeniesiemy gości Targu Śniadaniowego do krainy Orientu. Podczas edycji tematycznej na Targu zapewnimy wybór różnorodnej, orientalnej kuchni: chińskiej, japońskiej, tajlandzkiej, wietnamskiej, koreańskiej, armeńskiej, gruzińskiej, tureckiej, indyjskiej i nepalskiej. Zapraszamy też na specjalnie przygotowane atrakcje oraz do spotkania ze specjalistami od tajskich potraw i tradycjnego rękodzieła z Rajamangala University of Technology Phra Nakhnon w Tajlandii.

Na Żoliborzu serię pokazów kulinarnych, prowadzonych przez tajskich naukowców otworzy o godzinie 11:00 prezentacja Foi Tong (Złotych nitkek). Początki Foi Thong sięgają w Tajlandii okresu Ayutthaya (1351 – 1767) i panowania Króla Narai. O 13:00 zapezentowana zostanie wiekowa tajska przystawka – Kratong Thong (siekany kurczak ze słodką kukurydzą w chrupkiej złotej miseczce z ciasta), a o 15:00 Khanom Buang (tajski naleśnik). Będzie też szansa bezpłatnie spróbować tradycyjnego tajskiego soku.

W niedzielę na Mokotowie również nie zabraknie pokazów kulinarnych – od godziny 11:00 do 15:00 Pana Thanawat Na Nagara z Basil&Lime zdradzi tajniki przygotowania najlepszego Pad Tai. Wszyscy fani gotowania będą mogli nie tylko obserwować, ale także spróbować swoich sił w orientalnej kuchni w praktyce. W drugiej odsłonie cyku bezpłatnych warsztatów kulinarnych “Świeża Inicjatywa”, tworzonych we współpracy z Mecenasem Kulinarnym Targu Śniadaniowego marką Zelmer, prowadząca Victoria Nguyen wprowadzi uczestników w „Smaki orientu”. Warsztaty staną się idealną okazją do zgłębienia tajników kuchni azjatyckiej. Głodni wiedzy mogą bezpłatnie zapisać się na warsztaty (zelmer@targsniadaniowy.pl) i spróbować swoich sił pod okiem profesjonalistów. Dodatkowa atrakcją związaną z warsztatowym cyklem jest konkurs, w którym można wygrać blender marki Zelmer. Aktualne informacje dotyczące warsztatów “Świeża Inicjatywa” oraz konkursu znajdują się na wydarzeniu i fanpageu Targu Śniadaniowego: https://www.facebook.com/events/1611440625805781/

Podczas weekednu orientalnego nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Po otrzymaniu swoich karykatur jako gejsz lub ninja całą rodziną będzie można zapoznać się z tradycyjnym dalekowschodnim rękodziełem. Od 10:00 na Żoliborzu będziemy malować tradycyjne tajskie parasolki, tworzyć girlandy oraz ryby z liści palmowych, rzeźbić kwiaty, liście oraz zwierzęta w owocach pod okiem tajskich specjalistów. Dzieci również będą mogły zarówno w sobotę, jak i niedzielę malować tradycyjne chińskie wachlarze.

Muzyczne akcenty wygrywać będzie RagaBoy specjalizujący się w muzyce orientu (cytry).

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji i wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć na profilu facebookowym Targu Śniadaniowego :

www.targsniadaniowy.pl

https://www.facebook.com/events/1563256500606509/

https://www.facebook.com/events/886197098069962/

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu działa w każdą sobotę , godz. 8:00 – 16:00

Targ Śniadaniowy na Mokotowie działa w każdą niedzielę, godz. 9:00 – 17:00