Targ Śniadaniowy

Weekend Polski na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 1 września 2016

Chociaż nadchodzi koniec wakacji, Targ Śniadaniowy nie zaprzestaje swojej działalności i zaprasza do dalszego celebrowania wspólnych spotkań, zakupów i biesiadowania pod chmurką. Pierwszy weekend września powitamy na Targu na Żoliborzu i Mokotowie kolejną edycją tematyczną pod znakiem Polski.

Polski folklor, produkty, tradycyjna i nowoczesna polska kuchnia – to wokół nich skoncentruje się w dniach 3 i 4 września Targ Śniadaniowy. Poza stałymi wystawcami pojawią się też wystawcy ze specjalną ofertą, która przybliży polskie smaki i wyroby. Kartacze, pierogi, naleśniki i racuchy, chłodniki, jajka na milion sposobów, grzyby, pasztety i wędliny, pieczywo, kiszonki, ciasta, warzywa i zioła, przetwory, rękodzieło, tradycyjne kosmetyki i wiele więcej czekać będzie w sobotę przy Al. Wojska Polskiego na Żoliborzu, a w niedzielę na Skwerze AK Granat na Mokotowie. Prawdziwej śniadaniowej uczcie na Żoliborzu towarzyszyć będzie występ zespołu na żywo, który zagra utwory z repertuaru takich legend polskiej muzyki jak: Hanna Banaszak, Andrzej Zaucha, Agnieszka Osiecka czy Jeremi Przybora.

Podczas edycji polskiej pojawi się też sporo polskich gwiazd we własnej osobie! W sobotę na Żoliborzu z okazji premiery nowego serialu „Na noże” spotkamy się z Piotrem Stramowskim i Wojciechem Zielińskim, którzy wcielają się w głównych bohaterów Jacka i Darka. Dwa food trucki – kuchni Jacka i kuchni Darka zawalczą o podniebienia gości Targu przysmakami polskiej kuchni. Będzie można bezpłatnie spróbować policzki wołowe w sosie pieczeniowym w pszennej bułce z piklami i marynowanym burakiem albo konkurencyjnych racuchów z płatkami jabłek z szarej renety i sorbetem gruszkowym z ciekłego azotu z bitą śmietaną oraz świeżą miętą i zagłosować na zwycięski team. Z kolei w niedzielę na Mokotowie od 10:30 do 11:30 Rafał Maślak wraz z serwisem Plotek.pl zaprasza na wspólne sezonowe, polskie gotowanie! W warsztacie kulinarnym można wziąć udział bez wcześniejszych zapisów bezpłatnie – liczba miejsc ograniczona.

Również na najmłodszych czeka masa atrakcji. W obu lokalizacjach o 13:00 warsztaty pszczelarskie poprowadzi Miodokracja . Każde dziecko pozna sprzęt pszczelarski, dowie się ważnych rzeczy na temat biologii i znaczenia pszczół dla natury, będzie mogło dotknąć woskowego plastra, podymić podkurzaczem, czy posłuchać brzęczenia pszczół w specjalnym przeszklonym, przenośnym ulu! Na Żoliborzu Leśne przedszkole pokaże maluchom fascynujący świat polskich lasów. W programie błotny warsztat, malowanie szyszek, kamieni, kory, wyplatane z darów polskich łąk i lasów, zabawy na linach oraz leśna ścieżka sensoryczna. Starsze dzieci pod okiem Centrum Edukacyjnego KidzUp! będą mogły ułożyć ruchome modele pająka, dragstera i samolotu, a także rozwiązać ciekawe zadania matematyczne!

Początek września to również ostatnia szansa, aby pokazać najmłodszym zalety recylkingu i przynosząc trzy z zużyte, plastykowe butelki pomóc zbudować kreatywną kulę ziemską w strefie Partnera Targu Śniadaniowego Kropli Beskidu. Czekają upominki! Ponad to na pożegnanie Kropla Beskidu i Targ zaproszą gości do fotograficznego konkursu. Szczegółów można szukać na fanpageu Targu Śniadaniowego.

Listy wszystkich wystawców oraz aktualne informacje dotyczące Weekendu Polskiego będzie można sprawdzić:

www.facebook.com/events/1142768022436195/

www.targsniadoaniowy.pl

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

w każdą sobotę od 9:00 – 16:00

Al. Wojska Polskiego róg z ul. Śmiałą

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

w każdą niedzielę od 10:00-17:00

Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza)