Targ Śniadaniowy

WEEKEND ZŁOTA JESIEŃ na Targu Śniadaniowym

Wszystkie 17 września 2015

Na Targu Śniadaniowym witamy jesień! Podczas Weekendu Złota Jesień w sobotę na Żoliborzu i w niedzielę na Mokotowie czekamy z masą sezonowych smakołyków, najlepszych produktów i atrakcji. Będzie to też idealny moment aby zaopatrzyć swoje spiżarnie na zimę. Nakarmimy naszych gości i pomożemy bezstresowo pożegnać wakacje i wkroczyć w nową porę roku.

W ramach weekendu tematycznego będzie można po przymierzać i dobrać sobie stylowy kapelusz na chłodniejsze dni od Hat House, zjeść pierogi z grzybami, sezonowymi owocami czy pieczone ziemniaki.Dla wszystkich fanów gotowania przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty kulinarne z cyklu „Świeża Inicjatywa” Zelmer! W niedzielę na Mokotowie będziemy żegnać wspomnienie wakacji warsztatami „Smaki Hiszpanii” pod okiem andaluzyjskiego szefa kuchni Jose Perez Diaza. Wspólnie przygotujemy między innymi krewetki w sosie „Pil pil” z kiełbaskami chorizo w czerwonym winie i iberyjską wieprzowinę. W sobotę na Żoliborzu zaś przywitamy „Smaki jesieni” z finalistką programu Top Chef – Adriana Marczewska. znajdą się takie rarytasy jak grillowana kolba kukurydzy z serem kozim i kolendrą, pierś kaczki z grzybami na cydrze lub kolorową marchwią i pure pietruszkowym czy flambirowane owoce sezonowe z musem śliwkowo – kawowym. Wraz z Mecenasem Kulinarnym zaprosimy również facebookowych fanów Targu Śniadaniowego i uczestników warsztatów do konkursu, w których będzie można wygrać sprzęt kulinarny Zelmer. Aktualne informacje dotyczące warsztatów “Świeża Inicjatywa” oraz konkursu znajdują się na wydarzeniu i fanpageu Targu Śniadaniowego: https://www.facebook.com/events/1611440625805781/

Podczas Weekendu Złota Jesień nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli rozwinąć się plastycznie tworząc niebanalne pieczątki z liści i jabłek lub też wziąć udział w warsztatach pszczelarskich z Miodokracją zarówno na Żoliborzu, jak i Mokotowie o 11:00 i 13:00. Będzie to okazja do spotkania się z żywymi pszczołami (w specjalnym przeszklonym, przenośnym ulu pokazowym).
Każde dziecko nie tylko pozna sprzęt pszczelarski, dowie się ważnych rzeczy na temat biologii i znaczenia pszczół dla natury, ale także będzie mogło dotknąć woskowego plastra, podymić podkurzaczem, czy posłuchać brzęczenia pszczół!

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji i wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć na profilu facebookowym Targu Śniadaniowego :

www.targsniadaniowy.pl

https://www.facebook.com/events/1563256500606509/

https://www.facebook.com/events/886197098069962/

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu działa w każdą sobotę , godz. 8:00 – 16:00

Targ Śniadaniowy na Mokotowie działa w każdą niedzielę, godz. 9:00 – 17:00