Targ Śniadaniowy

Zapraszamy na Wielkanocne Targi

Wszystkie 14 marca 2016

W tym roku w Warszawie wszyscy szukający najlepszej jakości produktów i tradycyjnych ozdób na wielkanocny stół będą mieć okazję zrobić przedświąteczne zakupy na aż czterech specjalnych edycjach wielkanocnych Targu Śniadaniowego! Zapraszamy do spotkania w radosnej i w pełni wiosennej atmosferze w Wilanowie, na Ursynowie, Żoliborzu oraz w samym sercu Warszawy – na Placu Powstańców Warszawy w towarzystwie jednej z innych inicjatyw organizatorów – Targu Rybnego. Będą idealną okazją do skosztowania pysznego jedzenia, podzielenia się z przyjaciółmi przysłowiowym „jajeczkiem” i odetchnięcia pełną piersią wiosennym powietrzem będą plenerowe edycje wielkanocne!

W każdej lokalizacji Targu zapraszamy na pożywne śniadanie, obiad i pachnącą kawę. Czekać będą najlepsze regionalne produkty: ciasta, wędliny, pieczywo, jaja, warzywa, sery, ryby, przetwory jak również tradycyjne ozdoby jak palmy wielkanocne, stroiki do koszyczków i pisanki. Na Placu Powstańców Warszawy na towarzyszącym w piątki Targu Rybnym będzie można upolować takie specjały jak świeże owoce morza i ryby.

Wiosenna aura sprzyja wesołej zabawie i aktywnemu spędzaniu czasu, tak więc na targach nie zabraknie interesujących warsztatów oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych. W Wilanowie Fundacja Otwarte Drzwi zaprosi wszystkich do wspólnej dekoracji wielkich pisanek i zdjęć w koszyku wielkanocnym. Chętni będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez twórców ludowych warsztatach z robienia stroików i palm wielkanocnych oraz nauczyć się jak wykonywać kolorowe wydmuszki tradycyjną metodą woskowania. Polecamy spróbować swoich sił również w tworzeniu ceramiki. Na Ursynowie także odbędą się zajęcia z przygotowywania palemek i wielkanocnych dekoracji, będzie można nauczyć się m.in. jak ozdabiać jajka metoda batikową. We wszystkich lokalizacjach Targów Wielkanocnych czekają plastyczne warsztaty dla dzieci – z ciasta przygotowywać będziemy króliczki, kurczaczki i baranki. Na Żoliborzu w Wielką Sobotę zwierzaki będą czekać w specjalnej zagrodzie. W Niedzielę Palmową zaś w samo południe najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie na rysunek palemek i pisanek. Nagrody w postaci filmów i książek ufundował serwis Czasdzieci.pl

Wielkanoc to także dobry czas na zmiany w diecie i wiosenne odrodzenie w kuchni. Każdy, kto pragnie zaskoczyć kulinarnie rodzinę podczas Świąt lub wprowadzić świeże propozycje do codziennego jadłospisu inspirację znajdzie na ziołowo-wiosennych, bezpłatnych warsztatach BaZiólka prowadzonych przez Maię Sobczak. W sobotę 20 marca na Placu Powstańców Warszawy autorka popularnego bloga i książki kucharskiej „Qmam Kaszę” wspólnie z uczestnikami przygotuje zdrowe koktajle, pasty oraz niekonwencjonalne przekąski na wielkanocne śniadanie. Planując świąteczne ucztowanie warto pomyśleć o swoim zdrowiu. Na Targu na Placu Powstańców Stowarzyszenie IFMSA w ramach programu „Serca masz tylko jedno” udostępni pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych zawierający pomiar ciśnienia tętniczego, glikemii przygodnej oraz procentowego składu masy ciała (bioimpedancji).

Edycje wielkanocne Targu Śniadaniowego rozpoczynają się już w najbliższy weekend! Zapraszamy do przywitania wiosny i wspólnego przygotowania się do Świąt aż w czterech miejscach Warszawy. Dotarcie z zakupami do domu ułatwi aplikacja mytaxi – każdy kto zrobi zakupy na Targu za 35 zł dostanie kod o wartości 35 zł do wykorzystania na przejazd taksówką, natomiast nowi użytkownicy wpisując kod WIELKANOC16 będą mogli skorzystać z darmowego powitalnego przejazdu.

Targ Wielkanocny na Placu Powstańców Warszawy

piątek 18 marca w godz. 11:00 – 19:00
sobota 19 marca w godz. 10:00 – 16:00
Niedziela Palmowa 20 marca w godz. 10:00 – 16:00
środa 23 marca w godz. 11:00 – 19:00
czwartek 24 marca w godz. 11:00 – 19:00
piątek 25 marca w godz. 11:00 – 19:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy w Wilanowie

Skwer Prymasowski (przed Kościołem pw. św. Anny)

Niedziela Palmowa 20 marca i Wielka Sobota 26 marca w godz. 9:00-16:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy na Ursynowie

Parku im. Jana Pawła II (przed Kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego)

Niedziela Palmowa 20 marca i Wielka Sobota 26 marca w godz. 10:00-17:00

Wielkanocny Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Al. Wojska Polskiego 1a (Gimnazjum nr 55)

Wielka Sobota 26 marca w godz. 9:00-16:00

Patroni i partnerzy: Dzielnica Wilanów, Dzielnica Ursynów, Co Jest Grane 24, JAMIE, mytaxi, Zet Gold, Czasdzieci.pl, Metrocafe.pl, Zwykłe Życie

Więcej informacji można znaleźć na www.targsniadaniowy.pl i na Facebook.com: facebook.com/targsniadaniowy

www.facebook.com/events/832503913561451/

www.facebook.com/events/1550734118587352/

www.facebook.com/events/931299083650182/

www.facebook.com/events/1563256500606509